2016.09.25 - II Święto Pieczonego Ziemniaka

II Święto Pieczonego Ziemniaka. W niedzielę, 25 września b.r. na ,,błoniach'' za stacją paliw odbyło się II plenerowe spotkanie przy pieczonym ziemniaku. Organizatorzy to KGW i OSP Grabowiec Góra, GOK Grabowiec oraz wójt gminy. Panie z KGW zadbały o poczęstunek (pieczone ziemniaki, placki ziemniaczane tarte, sałatka jarzynowa, leczo, ziemniaki gotowane z sosem czosnkowym, ciasto).Druhowie strażacy pilnowali ognia dbając o bezpieczeństwo i porządek a  zarazem pomagali przeprowadzać konkurencje sprawnościowe. Gminny Ośrodek Kultury udostępnił namioty, zapewnił sprzęt grający oraz dokumentację  fotograficzną. Gościnnie wystąpili członkowie  Stowarzyszenia  ART AWANTI z osiedlowego domu kultury ,,OKRĄGLAK'' z Zamościa oraz ,,SUPER BABKI'' z BARCHACZOWA, występy cieszyły się dużym uznaniem publiczności. Dorośli i dzieci mieli okazję bezpłatnie  przejechać się bryczką powożoną przez panów Zdzisława Sorokę, Roberta Kaczmarę i Piotra Sabalskiego. Dzieci mogły korzystać także ze zjeżdżalni i innych atrakcji. Konkursy przeprowadzały panie z KGW Grabowiec Góra, cieszyły się one  dużym zainteresowaniem  dzieci, zwycięzcy otrzymali upominki  a pozostałe dzieci słodycze. Panie z KGW przeprowadziły taneczny test na znajomość orientacji przestrzennej z dziećmi i dorosłymi. Wszystkim uczestnikom konkursów bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy odwagi.

E. Czata

ZOBACZ FILM (Agro Team Zamość)