PIERWSZE NAGRANIE W STUDIO

Pierwsze próby i nagrania w nowym Mini Studiu Orange już za nami. Zarejestrowaliśmy jedną piosenkę zespołu „Perfect – Bóg narodzi się”, którą zaśpiewała Paulina Czerwińska, akompaniowali jej Hubert Fedurek oraz Mikołaj Wójcicki. Całość zaaranżował instruktor muzyki GOK – Karol Chilewicz.

MUZYCZNE STUDIO ORANGE

Pod koniec listopada 2014 roku przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu (D. Kordyś, K. Chilewicz) został złożony wniosek do Fundacji Orange o dofinansowanie projektu „Muzyczne Studio Orange” w ramach programu grantowego „Pracownie Orange” na II półrocze 2014 roku.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne Święto upamiętniające 96. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęło się tradycyjnie w kościele parafialnym w Grabowcu, o godz. 10.00 - Mszą św. w intencji Ojczyzny z udziałem delegacji pocztów sztandarowych, Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu.

RĘKODZIEŁO SKARB NASZEGO REGIONU

W dniach od 3 listopada do 3 grudnia bieżącego roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu prezentowana jest wystawa pt. „Rękodzieło-Skarb Naszego Regionu”. Organizatorem wystawy jest Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Terenowy w Zamościu. Swoje prace artystyczne udostępnili twórcy:

DZIECI Z KORNELÓWKI W DAŃCZYPOLU

W dniu 14 października 2014 roku grupa młodzieży wraz z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej w Kornelówce gościła w Dańczypolu. Pan Zbigniew Czerwonka sołtys wsi przygotował miejsce i zaopiekował się grupą. Każdy z uczestników otrzymał książkę „Suseł z Grabowca”, sponsorowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu.

PIERWSZE NAGRANIA SEEKING DREAMS

Już jest! Pierwsze nagranie zespołu Seeking Dreams. We wrześniu, utwory pt.: „Niespełnione marzenia” i "Polakiem Być", zostały zarejestrowane w krasnostawskim Sonic Destruction Studio. Słowa napisał Dominik Staszczuk a muzykę skomponował Karol Chilewicz i Dominik Staszczuk.

75. ROCZNICA NAPAŚCI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

W niedzielę 21 września 2014 roku, przy pomniku w Grabowcu Górze odbyła się uroczystość związana z 75. Rocznicą Napaści Sowieckiej na Polskę. Pomnik upamiętnia ludzi, którzy 25 września 1939 roku polegli w obronie ojczyzny. Zostali pochowani na cmentarzu w Grabowcu - 59 żołnierzy (30 bezimiennych, 29 znanych).

ZŁOTE GODY

14 września 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Jubileusz par małżeńskich z okazji 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Grabowiec oraz Pani Barbara Sitarz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Grabowcu

ROCZNICA BITWY O KAŁUSZYN

Na zaproszenie burmistrza Kałuszyna pana Mariana Soszyńskiego i prezesa ZKRP i BWP pana Eugeniusza Kuleszy, delegacja z gminy Grabowiec uczestniczyła w uroczystości poświęconej  75. rocznicy wybuchu II wojny światowej w tym bitwy o Kałuszyn, stoczonej 11-12 września 1939 roku.

DOŻYNKI POWIATOWE (Michalów)

Tegoroczne Dożynki Powiatu Zamojskiego odbyły się w miejscowości Michalów (gmina Sułów). Imprezę otworzyło spotkanie Starosty Zamojskiego z rolnikami i wręczenie im wyróżnień, następnie powitano zaproszonych gości i głos zabrał Starosta Zamojski.