WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Boże Narodzenie to temat ostatnich w tym roku warsztatów dla dorosłych, które odbyły się 16 grudnia 2015 roku. Każda z uczestniczek wykonała świąteczną ozdobę techniką, która sama wybrała. Były więc bombki decoupage, wianuszki z szyszek, aniołki ze starych książek i orzechów. P

KIERMASZ RĘKODZIEŁA

W niedzielę 29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu i 6 grudnia 2015 roku na starej plebanii przy kościele parafialnym w Grabowcu, odbył się „Kiermasz Ozdób Świątecznych”, który przygotowały panie z KGW Grabowiec-Góra. Warto zauwazyć, że mimo różnorodności ozdób na rynku, rękodzieło cieszy się coraz większą popularnością.

WYSTAWA MODELI MACIEJ HERBUT

W dniach od 24 do 30 listopada 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu można było oglądać wystawę modeli, których autorem jest Maciej Herbut wraz z przyjaciółmi. Prezentowane modele cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej jak również członków klubu „Aktywni 50+” działającego przy GOK Grabowiec

ZŁOTE GODY

Z okazji 50-lecia małżeństwa Urząd Stanu Cywilnego w Grabowcu zorganizował dla 12 par z naszej gminy uroczystość jubileuszową. Małżonkowie oraz ich rodziny wzięli udział we Mszy Świętej, którą w ich intencji odprawił ks. proboszcz Zygmunt Żółkiewski.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA

W Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu 26 listopada 2015 roku odbyły się kolejne warsztaty rękodzieła. Tematem prac były wianuszki adwentowe na bazie słomy. Uczestniczki wykonały gwiazdy betlejemskie z satynowej wstążki, ozdobiły wianki zielonymi gałązkami iglaków i bukszpanu.

ZADUSZKI POETYCKIE

„Zaduszki poetyckie” w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu odbyły się już po raz VII. Przy delikatnych płomykach świec i nastrojowej scenerii, o godz. 16.00, w minioną środę – 25 listopada powitała przybyłych pani Teresa Goździejewska, nauczycielka języka polskiego, autorka scenariusza i pomysłodawczyni Zaduszek.

ŚWIETLIKI W STUDIO NAGRAŃ

W dniach 10 i 13 listopada gościliśmy w naszym studiu grupę świetlicową Świetliki, z wychowawcą Karolem Chilewiczem, z ZS im. H. Sienkiewicza w Grbowcu. Dzieci nagrały piosenkę do której wspólnie, podczas zajęć, napisały tekst a muzykę stworzył opiekun.

SPOTKANIE PATRIOTYCZNE

Uroczystości związane z 97 rocznicą odzyskania niepodległości Polski rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, o godz. 10.00 z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury. Część artystyczną przygotowali uczniowie i nauczyciele z miejscowego Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza.

KLUB AKTYWNI 50+

W Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu rozpoczął działalność „Klub Aktywni 50 +”. Oferta skierowana do ludzi z tej grupy wiekowej, wynikła z potrzeby społecznej środowiska lokalnego. Dotychczas odbyły się dwa spotkania, na których uczestnicy poznawali się nawzajem, swoje zainteresowania i możliwości.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA - STROIKI

W ostatnią środę miesiąca – 28 października 2015 roku, w godzinach 15:00 – 18:00, odbyły się Warsztaty Rękodzieła. Tematem były stroiki jesienne z wykorzystaniem naturalnych elementów przyrody, takich jak: szyszki, kora, zasuszone zioła i kwiaty. Stroiki powstały wg pomysłu autorek, które dopuszczają dodatki florystyczne zakupione w kwiaciarni.