KOLĘDA MARYI

Na zaproszenie ks Grzegorza Bartko – współprowadzącego notowanie listy AMDG w Katolickim Radio Zamość, 14 grudnia instruktor muzyki w GOK - Karol Chilewicz oraz Marta Herbut wzięli udział w audycji promując nowo wybudowane studio oraz piosenkę w wykonaniu Marty Herbut pt.: „Kolęda Maryi”

SPOTKANIA PRZEDŚWIĄTECZNE

Okres przedświąteczny w naszym ośrodku kultury to czas, kiedy gościmy członków różnych grup i organizacji na spotkaniach opłatkowych. To przede wszystkim możliwość spędzenia kilku chwil bez pośpiechu, w gronie znajomych, to szczere życzenia i wspólne kolędowanie.

NOWE STUDIO NAGRAŃ

Dobiegły końca prace przy budowie studia nagrań w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu. Projekt został dofinansowany przez: Starostwo Powiatowe w Zamościu, Urząd Gminy w Grabowcu oraz GOK. Budowa rozpoczęła się 23 września i trwała do 21 listopada. Wszystkie prace wykonali pracownicy GOK

ZADUSZKI POETYCKIE

Tegoroczne spotkanie z cyklu „Zaduszki poetyckie”, poświęcone było pamięci nauczycieli pracujących w placówkach oświatowych na przestrzeni lat, na terenie  naszej gminy. Organizatorką i pomysłodawczynią jest Pani Teresa Goździejewska, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA W SKIERBIESZOWIE

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” zorganizowała w okresie przedświątecznym warsztaty, w czasie których można się było nauczyć techniki  sospeso 3D, wykonując bombkę choinkową. Efekt końcowy pracy okazał się bardzo interesujący.

ŚWIETLIKI "KAŻDY INNY JEST"

Zapraszamy do obejrzenia teledysku pt. „Każdy inny jest” nagranego w Studio GOK Grabowiec przez zespół świetlicowy „Świetliki” z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu. Klip został zakwalifikowany do głosowania na nagrodę publiczności na Facebooku akcji Labirynt.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości przypadające 11 listopada to manifestacja naszego patriotyzmu. Tradycyjnie delegacje pocztów sztandarowych, władz gminy przemaszerowały do kościoła parafialnego gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Część artystyczną przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu.

DZIEŃ SENIORA

W dniu 10 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu, w godzinach wieczornych odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Uczestniczyli w nim przedstawiciele z gminy Werbkowice, Uchanie, Trzeszczany, Grabowiec oraz z Kamienia koło Chełma.

47. RAJD "PIECZONY ZIEMNIAK"

W sobotę 5 listopada 2016 r. na terenie Gminy Grabowiec odbył się rajd pieszy. Tematem Rajdu był „Rok Sienkiewiczowski” ogłoszony w 100 rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza – polskiego pisarza i noblisty.

II ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

II Święto Pieczonego Ziemniaka. W niedzielę, 25 września b.r. na ,,błoniach'' za stacją paliw odbyło się II plenerowe spotkanie przy pieczonym ziemniaku. Organizatorzy to KGW i OSP Grabowiec Góra, GOK Grabowiec oraz wójt gminy.