« Wróć

DOŻYNKI POWIATOWE W ŻUKOWIE

Tegoroczne Święto Plonów powiatu zamojskiego odbyło się 28 sierpnia w Żukowie – Gmina Miączyn. Dożynki rozpoczęły się od spotkania Starosty zamojskiego pana Henryka Mateja z rolnikami. Z naszej gminy zostali wyróżnieni: pani Renata Pieczykolan z Wolicy Uchańskiej i pan Bartłomiej Popek ze Wólki Tuczępskiej, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

Delegację Gminy Grabowiec reprezentowali: pani Agnieszka Rachańska – Przewodnicząca Rady Gminy, pan Waldemar Greniuk z małżonką – wójt, Kapela Ludowa Gminnego Ośrodka Kultury i KGW Grabowiec Góra, KGW Skomorochy, Stowarzyszenie Wsi Rogów, Stowarzyszenie Zielony Żurawlów, Sołectwo Wolica Uchańska i Klub Seniora Pojednanie.

Po zakończeniu Mszy Świętej i złożeniu na ołtarzu chleba z tegorocznych żniw dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano syty poczęstunek – wojskową grochówkę. Dożynki odbyły się w malowniczym Żukowie, w  gminie Miączyn. Do wieczora, nie schodziły ze sceny zespoły śpiewacze i kapele z terenu całego powiatu zamojskiego.