NARODOWE CZYTANIE

3 września 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Grabowcu przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Zespołem Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W roku Henryka Sienkiewicza czytaliśmy wybitną polska powieść – „Quo Vadis”. Punktualnie o godz. 10:00 pani Krystyna Czausz dyrektor biblioteki odczytała list prezydenta RP. Czytanie powieści rozpoczął wójt gminy pan Waldemar Greniuk.

Fragmenty „Quo Vadis” odczytali: czytelnicy naszej biblioteki, mieszkańcy gminy Grabowiec, przewodnicząca Rady Gminy, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZS w Grabowcu. Część osób wystąpiła w strojach nawiązujących do epoki, co w połączeniu z elementami scenografii – dodała barw spotkaniu i przeniosła uczestników do czasów Nerona. Uczestnicy imprezy mogli ozdobić swój egzemplarz książki pamiątkową pieczęcią Narodowego Czytania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania.

K. Czausz, D. Malinowska

Liczba wyświetleń galerii: 128