2018

SPOTKANIE SENIORÓW

W sobotę 13 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu odbyło się spotkanie dla grupy seniorów 50+. Do tańca przygrywała Kapela Ludowa GOK. 


TAJEMNICA STRAŻNIKA GRABOWEGO GRODU

W zmaganiach uczestniczyło 5 grup, w tym 2 rodziny. Na trasie, zawodnicy zbierali punkty, wykonując zadania na poszczególnych etapach gry. Ilość punktów decydowała o zwycięstwie, ale tak naprawdę wszyscy uczestnicy byli wygrani

08.10.2018
Czytaj więcej »

IV ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W niedzielę 30 września 2018 roku odbyło się IV Święto Pieczonego Ziemniaka, którego organizatorami było KGW Grabowiec góra przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Grabowcu.

30.09.2018
Czytaj więcej »

750 LAT GRABOWCA

Obchody jubileuszowe w Grabowcu trwały 3 dni. Rozpoczęły się w piątek 21 września odsłonięciem tablic pamiątkowych na fasadzie budynku Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury.

24.09.2018
Czytaj więcej »

KONGRES KULTURY

Kongres Kultury Województwa Lubelskiego odbył się 19 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Uroczysta Gala, podczas której wyróżniono blisko sto zespołów, twórców i osób działających w kulturze, rozpoczęła się o godzinie 18:00.

24.09.2018
Czytaj więcej »


DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE

Tegoroczne zakończenie żniw w Powiecie Zamojskim świętowano 26 sierpnia w Grabowcu. Barwny korowód dożynkowy liczący ponad 80 delegacji wyruszył z placu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury na grabowieckie błonia prowadzony przez Orkiestrę Dętą i panią Martę Herbut w stroju ludowym.

31.08.2018
Czytaj więcej »

WIZYTA SENIORÓW ZIEMI MAZOWIECKIEJ

Przyjacielskie relacje, które zawiązały się w trudnym czasie wojny pomiędzy wysiedlonymi z Zamojszczyzny dziećmi a mieszkańcami Kałuszyna, Mrozów, Cegłowa, zaowocowały także wyjątkową współpracą pomiędzy naszymi miejscowościami.

21.08.2018
Czytaj więcej »

REPORTAŻ Z PLANU TELEDYSKU LIPKA

Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy teledysk do piosenki „Lipka”, którą zaśpiewała Marta Herbut. Prace nad klipem trwały trzy tygodnie, filmowaliśmy w terenie (Dańczypol, Grabowiec, Siedlisko, Żurawlów), wykonaliśmy również aranżacje pomieszczenia w studio.

15.08.2018
Czytaj więcej »

FESTIWAL TURYSTYCZNY W NIELISZU

Gmina Grabowiec wzięła udział w Festiwalu Turystycznym w Nieliszu, który odbył się w ostatnią niedzielę lipca 2018 roku. Podczas imprezy skorzystaliśmy z możliwości zaprezentowania naszej gminy na antenie TVP Lublin...