« Wróć

GMINA GRABOWIEC NA III EDYCJI ŚWIĘTA PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH

Gmina Skierbieszów wspólnie z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, byli gospodarzami tegorocznego święta, którego ideą była edukacja i popularyzacja wiedzy przyrodniczej o naszym regionie. Do współpracy zaproszono gminy, które leżą na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego, najmłodszego a jednocześnie największego obszarowo parku na terenie Województwa Lubelskiego.

Naszą gminę reprezentowały trzy Koła Gospodyń Wiejskich: Grabowiec Góra, Skomorochy Małe i Żurawlów. Panie przygotowały smakowity poczęstunek dla uczestników święta, były to między innymi; pierogi w kilku smakach, ciasta, pączki i różnego rodzaju drożdżowe wypieki. Dla naszych dzieci, które dojechały szkolnym autobusem przygotowaliśmy grillowane kiełbaski, napoje i słodycze.Wszyscy uczestnicy imprezy mogli posilić się wojskową grochówką, którą zapewnili Organizatorzy. Przygotowane dla najmłodszych atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tym bardziej, że nikt nie odszedł bez upominku. W namiocie gminy Grabowiec można było nie tylko dobrze zjeść, ale również nacieszyć oko. Swoje prace pokazali: Edyta i Halina Sawulak z Szystowic, Barbara Siegieńczuk z Żurawlowa, KGW z Grabowca Góry, Henryk Grabowski ze Szczelatyna i Katarzyna Sawicka z GOK w Grabowcu.

Na scenie reprezentowali nas Kalina Flak w tańcu orientalnym, laureatka konkursów tańca w wielu kategoriach, w różnych miastach Polski oraz zespół młodzieżowy „Pozytywnie zakręceni”, który doskonali swe umiejętności pod kierunkiem pana Karola Chilewicza. Grupa zagrała muzykę country a gromkie brawa świadczyły o tym, że występ spodobał się publiczności.

K. Sawicka ZOBACZ WIĘCEJ W GALERII


Liczba wyświetleń galerii: 452

Dodany 04.06.2019