« Wróć

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu zorganizował podczas wakacji 1-dniową wycieczkę do Sandomierza, głównie z myślą o seniorach, jednak wszystkie zainteresowane osoby mogły skorzystać z wyjazdu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu po Wiśle, następnie wędrowaliśmy przepięknym Wąwozem Świętej Jadwigi w górę miasta. Kolejna stacja to bazylika Św. Jakuba, która zachowała przez wieki surowy, romański styl.

Podczas 4-godzinnej wycieczki po Sandomierzu towarzyszyła nam pani przewodnik opowiadając nie tylko o zwiedzanych zabytkach ale również miejscowe legendy od wieków krążące po okolicy. Wspinaczka na taras widokowy Bramy Opatowskiej nie dla wszystkich uczestników była możliwa, ale na podziemną trasę poszli już wszyscy. Pomimo trudności, jakimi okazały się schody biegnące to w górę, to w dół pokonaliśmy ją w normalnym tempie. Po takich wyczynach należał nam się porządny obiad- zjedliśmy go w restauracji „Pod ciżemką”. Zainteresowane osoby mogły teraz odwiedzić muzeum „Świat Ojca Mateusza”z woskowymi figurami naturalnych rozmiarów, które doskonale komponowały się z serialową scenografią.

Oczywiście był czas na zakup pamiątek, degustację lodów czy sandomierskiego cydru a do domu wywieźliśmy z miasta piękne wspomnienia i kilka kilogramów pysznych, sandomierskich krówek.

K. Kasprowicz


Liczba wyświetleń galerii: 724

Dodany 31.07.2019