« Wróć

10. PIKNIK W DAŃCZYPOLU

Jubileuszowy, 10 piknik „U źródełka w Dańczypolu" odbył się 14 lipca 2019 r. Pogoda niestety, tym razem nie dopisała. Deszczowe chmury i przebłyski słońca towarzyszyły nam przez cały dzień. Na scenie, chociaż z pewnymi trudnościami odbywały się kolejne występy i dopiero wieczorna ulewa zmusiła zespół IMAGE do przerwania koncertu...

Z okazji jubileuszu specjalne podziękowanie otrzymał sołtys Dańczypola, pan Zbigniew Czerwonka, z rąk wójta gminy Grabowiec, pana Bartosza Popka. Wyróżnienia otrzymały dwie mieszkanki wsi, panie: Alfreda Sawiniec i Wiesława Jaroszyńska. Tradycyjnie, jak w latach poprzednich, piknik poprzedziła Msza Święta odprawiona przy Kapliczce, przez proboszcza parafii Św. Mikołaja w Grabowcu, ks. Zygmunta Żółkiewskiego. Następnie, uczestnicy imprezy bawili się przy dźwiękach muzyki romskiej w wykonaniu zespołu Złoty Tabor z Tomaszowa Lubelskiego. Zagrały: Kapela Mirecka i Kapela Ludowa GOK Grabowiec. Natomiast zespół młodzieżowy Pozytywnie Zakręceni wystąpił z repertuarem współczesnych, polskich przebojów okraszonych utworami w stylu country. Wszyscy odważni mogli sprawdzić swoje siły na byku rodeo- przez godzinę odbywał się konkurs z mierzeniem czasu. Zwycięzcą został mieszkaniec Dańczypola Jerzy Tokarczuk. Nagrody w konkursie, jak i drobne gadżety dla dzieci zostały ufundowane przez PBS w Zamościu o. Grabowiec.

Nie zabrakło również słodkości, pyszne ciasta przygotowały panie z KGW w Skomorochach Małych. Po zmroku można było podziwiać efekty świetlne przy źródełku, których sponsorem jest pan Leszek Mech, nasz piknikowy elektryk. Każdy, kto był z nami przez te 10 lat dostrzega jak bardzo zmienia się Dańczypol. Otoczenie źródełka pięknieje z roku na rok, coraz chętniej zaglądają tu turyści z całej Polski.

K. Kasprowicz


FOTORELACJA:

Liczba wyświetleń galerii: 1355

Dodany 15.07.2019