« Wróć

OTWARCIE WYSTAWY TWÓRCZOŚCI WIESŁAWY MARTYNIUK

Wystawa twórczości, pani Wiesławy Martyniuk z Nieledwi, została otwarta, podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet- 8 marca 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu.

WIESŁAWA MARTYNIUK

Bibliotekarka, nauczycielka j. rosyjskiego w Szkole Podstawowej w Nieledwi. Prace plastelinowe wykonuje od ukończenia szkoły średniej (1983 r.). Inspiracją do tworzenia z plasteliny były prace plastyczne wykonywane w szkole podstawowej na lekcjach rysunku, gdzie czasem wyklejaliśmy motywy roślinne, kwiatowe. I od tego się zaczęło. Pierwszą moją pracą była kompozycja kwiatowa, potem pejzaże, postacie. Płaskorzeźbę w plastelinie wykonuję na drewnianych deseczkach lub płycie pilśniowej, tekturce. To wszystko robię palcami, zaostrzonym patyczkiem, wypisanym wkładem do długopisu, pilniczkiem do paznokci. Najpierw wykonuję tło, potem główny motyw i lakieruję bezbarwnym akrylowym lakierem do drewna. Prace wykonuję z pamięci, czasem tylko popatrzę na wzór i tworzę według swojego pomysłu. Swoje umiejętności przekazuję dzieciom ucząc ich tej techniki plastycznej, którą wykorzystują w pracach plastycznych biorąc udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych i osiągając liczne sukcesy, nagrody.

Płaskorzeźba w plastelinie: pejzaże, portrety, Ikony, kartki świąteczne, okolicznościowe, pisanki na wydmuszkach i styropianie, bombki choinkowe, zakładki do książek.  

Wystawa będzie czynna do 8 kwietnia b. r. Zapraszamy do obejrzenia.

Katarzyba Kasprowicz-Motowidło


GALERIA :

Liczba wyświetleń galerii: 954

Dodany 08.03.2020